EVLT Laserowe leczenie żylaków

Laserowe leczenie żylaków (EVLT ) jest obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów usuwania różnych stanów zaawansowania zmian żylnych kończyn dolnych. W naszej jednostce wykonywany jest przez specjalistę chirurgii naczyniowej i ogólnej. Metoda ta, znana i udoskonalana , dzięki swojej skuteczności, bezpieczeństwu oraz małej inwazyjności cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony pacjentów oraz jest często polecana przez specjalistów z zakresu schorzeń układu żylnego kończyn dolnych.
W metodzie EVLT stosowane jest znieczulenie tumescendyjne,  polegające  na ostrzyknięciu okolicy żylaka dużą ilością rozcieńczonego środka znieczulającego pod kontrolą aparatu USG.

KLINIKA DYSPONUJE NOWOCZESNYM LASEREM 1470nm
NAJNOWSZY W LECZENIU ŻYLAKÓW

ZALETY METODY LASEROWEJ

  • nie wymaga hospitalizacji
  • doskonały efekt konsmetyczny
  • znieczulenie miejscowe
  • prawie natychmiastowy powrót do normalnej aktywności zawodowej
  • bardzo mały ból pozabiegowy

Pod kontrolą ultrasonograficzną, chore naczynie jest nakłuwane igłą  posiadającą światło wewnętrzne, przez które wprowadzany do naczynia jest cienki drut –  prowadnik (guider). Na prowadnik nasuwana jest tzw. koszulka naczyniowa (sheath) . Po wprowadzeniu koszulki prowadnik jest usuwany. W ten sposób lekarz uzyskuje dostęp do naczynia i możliwość wprowadzania narzędzi zabiegowych do jego wnętrza.
Światłowód lasera znajdujący się w żyle dostarcza energię do naczynia, która zamyka jeg światło. Energia potrzebna do zamknięcia światła jest różna dla różnych średnic żył od około 50j/cm do nawet powyżej 120 j/cm. Czas trwania zabiegu zależy od ilości i anatomii zamykanych naczyń, zazwyczaj nie przekracza jednak 60 minut.
Skuteczność metody EVLT  w doświadczonych ośrodkach jest bardzo wysoka, W badaniu (Division of Vascular Surgery, Mayo Clinic, Rochester, USA), na podstawie analizy 77 przypadków klinicznych stwierdzono 94,4% skuteczność metody EVLT w leczeniu żylaków żyły odpiszczelowej.

Scroll to top