Pajączki twarzy i nóg – Leczenie laserem EVRF

Zasada działania działania aparatów EVRF: termokoagulacja.

Termokoagulacja polega na poddaniu żyły działaniu wysokiejTemperatury, powodującej jej koagulację. Odpowiednią temperaturę uzyskuje się, przesyłając do zakończenia igły lub cewnika fale radiowe o wysokiej częstotliwości. Używane do zabiegu igły i cewniki są izolowane, dzięki czemu miejsce oddziaływania jest ściśle ograniczone, a wpływ na sąsiednie tkanki minimalny.

Wybór igły lub cewnika zależy od średnicy żyły, którą chcemy poddać zabiegowi. Do małych żył o śr. do 1 mm (na nogach i na twarzy) używa się specjalnie zaprojektowanych igieł R3i i R6i, przystosowanych do aparatu którym dysponuję w moim gabinecie

Igły do leczenia małych żylaków i rozszerzonych naczynek.

W leczeniu małych pajączków i rozszerzonych naczynek metodą EVRF stosuje się dwa typy igieł zaprojektowane przez F Care Systems:

•    R3i – igła o średnicy 0,08 mm z izolacją,

•    R6i – igła o średnicy 0,15 mm z izolacją.

Igły te pokryte są specjalną powłoką teflonową, dzięki której wysoka temperatura generowana przez fale radiowe odczuwalna jest jedynie na pozbawionych izolacji końcówkach. Igły R3i i R6i mają bardzo ostre zakończenia, dzięki czemu przekłuwanie skóry i/lub ściany żyły nie jest bolesne. Ponadto miejsce wkłucia jest bardzo małe, toteż po zabiegu pozostaje tylko minimalny ślad, który bardzo szybko znika.

Igła R3i przeznaczona jest do leczenia rozszerzonych naczynek na twarzy, aigła R6i – do leczenia żył kończyn dolnych

Scroll to top