Klejenie Żył – Vena Seal – NOWOCZESNOŚĆ

Znalezione obrazy dla zapytania VENA SEAL

 

Zabiegi klejenia żylaków kończyn dolnych np system VenaSeal zaliczany jest do grupy procedur nietermicznych. W czasie ich wykonywania nie jest wymagane tumescencyjne znieczulenie nasiękowe. Wynika to z faktu, iż w czasie klejenia żylaków generowana w wyniku polimeryzacji energia cieplna jest nieodczuwalna przez pacjenta. W czasie przeprowadzania wewnątrzżylnych procedur termicznych, wykorzystujących technologię laserową (EVLA), efekt przegrzanej pary wodnej (SVS) czy falę radiową (EVRF), znieczulenie tumescencyjne na przebiegu całej żyły jest czymś koniecznym.

 

VENASEAL jest opatentowanym klejem medycznym przeznaczonym do zamykania niewydolnych żył kończyn dolnych. Jego gęsta formuła (gęstość miodu) oraz opracowana sekwencja aplikacji zapewnia bezpieczeństwo wykoniania zabiegu dla lekarza.

Procedura VenaSeal™ nie wymaga znieczulenia tumescencyjnego, działania termicznego, użycia środka sklerotyzującego. Klej medyczny o specjalnej gęstości dostarczony za pomocą cewnika do światła żyły powoduje jej sklejenie. Metoda ta pozwala uniknąć ryzyka uszkodzenia nerwów podczas leczenia żyły odstrzałkowej, do którego czasami dochodzi podczas zastosowania niektórych procedur wykorzystujących działanie termiczne.

CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ?

Skuteczności popartej badaniami klinicznymi

Udokumentowane rezultaty badań klinicznych prezentują bezpieczeństwo procedury oraz wysoki odsetek zamkniętych żył. Pacjent odczuwa komfort z powodu:

  • Zminimalizowanego do znieczulenia miejscowego nakłucia
  • Szybkiej rekonwalescencji
  • Szybkiego powortu do swoich codziennych aktywności
  • Braku siniaków i wybroczyn
  • Braku konieczności stosowania pończoch uciskowych

Venaseal jest specjalnym klejem medycznym opartym na cyjanoakrylu, który bezpiecznie i skutecznie zamyka niewydolny odcinek żyły.

Przybliża do siebie ściany żył i powoduje zamknięcie bez znieczulenia tumescencyjnego, interwencji chirurgicznej czy użycia temperatury.

Dozownik w formie pistoletu pozwala na dokładne wstrzyknięcie kleju, którego najważniejszą cechą jest gęstość. Każde naciśnięcie to 0.1 cc kleju dostarczone w wyznaczone miejsce w żyle. Ampułka kleju wystarcza na zamknięcie 100cm żyły. Istotnym elementem zestawu jest cewnik klejowy zaprojektowany tak, by był doskonale widoczny w USG.

 

kontakt 790 353 934

Scroll to top