Osocze Bogatopłytkowe
sktueczna metoda odmładzania, leczenia blizn, przewlekłych owrzodzeń, stanów. Stosowane zarówno w medycynie estycznej, chirurgii jak i ortopedii
Wskazania do zabiegu:
- rewitalizacji skóry,
- poprawy kolorytu skóry,
- poprawy ukrwienia skóry,
- zwiększyć elastyczność i napięcie skóry,
- wygładzić i spłycić zmarszczki i bruzdy
Mezoterapia igłowa z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego polecana jest również w przypadku problemu łysienia i osłabienia włosów. Zabiegi aby uzyskać pożądane efekty, wykonywane powinny być w seriach minimum 4-5 zabiegów. Zabiegi przeciw wypadaniu włosów można łączyć z zabiegami mezoterapii na wzmocnienie włosów z wykorzystaniem preparatów pobudzających wzrost np. Dermaheal HL.
Każdy zabieg składa się z 3 etapów:
- Etap I – pobranie krwi.
Pacjent zgłaszający się w celu leczenia osoczem bogatopłytkowym nie musi być na czczo. Krew do badania jest pobierana w pozycji siedzącej, a u osób szczególnie wrażliwych w pozycji leżącej. Pobiera się krew z żyły. - Etap II – otrzymanie koncentratu bogatopłytkowego.
Krew pobrana w jałowy sposób znajduje się w specjalnym separatorze (pojemniku do otrzymywania PRP). Następnie pobrany materiał jest wirowany w wirówce laboratoryjnej. - Etap III – podanie koncentratu bogatopłytkowego.
Osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej podaje się w postaci iniekcji aktywowanego osocza z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii, liniowo- wzdłuż zmarszczek lub fałdów skóry. Prawidłowo pobrana krew, odwirowana i poprawnie wykonany zabieg nie niosą ze sobą żadnego ryzyka niebezpiecznych powikłań.
Wygląd skóry po zabiegu:
Widoczne są zaczerwienienia w miejscach wkłucia, które znikają po kilku minutach i są niewidoczne pod makijażem. Następnego dnia nie widać żadnych śladów po wykonaniu zabiegu.
Przeciwwskazania:
- choroby krwi
- nowotwory
- ciąża
- laktacja
- leczenie niektórymi rodzajami antykoagulantów